راهنما
دانستنی های آب و هوا
آموزش
 
تماس با ما
نام :
تلفن :
ایمیــل :
پیغام :

فیلتر ششم

نام رده : سوالات عمومی 
نام سوال کننده : سعید , توانگر
متن سوال : 1-بعضی از شرکنها ادعا دارند که فیلتر ششم(مینرال وقلیائی)برای بدن ضرر دارد ودستگاه استاندارد دستگاههای 5 مرحله ای است و این فیلترها ابداع چینی ها میباشد ومن این مورد را در سایت های دیگر در دستگاههای تصفیه آّب آنها که این فیلترها جایی ندارد دیده ام لطفا این مورد را توضیح دهید.
2-با تستر TDS آب حدود 35 درجه را اندازه گیری کرده ام مقدار آن400 بوده است همان را در دمای 5 درجه که در یخچال آنرا خنک کرده ام حدود 300 نشان میدهد لطفا این مورد را توضیح دهید.
با تشکر از سایت خیلی خیلی خوبتان
پاسخ : با سلام
جواب سوال اول شما ممکن است از نظر اشخاص مختلف فعال در زمینه تصفیه آب متفاوت باشد و ما با کمال احترام به نظرات دیگران در اینجا نظر خود را بیان میکنیم.
اگر هدف ما برای استفاده از دستگاه تصفیه آب فقط حذف ذرات و ناخالصی های معلق و محلول در آب باشد در این صورت بله، دستگاه کامل تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس (RO) خانگی، همان مدل 5 مرحله ای آن است. اما اگر همراه با آن مصرف کننده مثلا بخواهد PH آب را بالاتر برده و آب قلیایی تری مصرف کند ( هر چند کم ولی گاهی اوقات ممکن است دستگاه های RO با وجود تمام مزیت های خود باعت کاهش PH شوند.) آنگاه باید امکانی روی این دستگاه جهت این منظور استفاده شود که یکی از روش های قابل اجرا و آسان تر بر روی دستگاه های خانگی استفاده از فیلترهای قلیایی یا ORP است، حال اینکه این فیلتر چقدر تاثیر دارد در افزایش PH ؟ و آیا اصلا این کار را درست انجام می دهد و مواد داخل آن مضر است یا خیر؟ بر می گردد به تولید کننده آن. در مورد فیلتر مینرال هم به همین صورت که دستگاه های تصفیه آب با سیستم RO هرچه قدر با کیفیت تر و دقیق تر جهت حذف ناخالصی ها ساخته شوند درصد بیشتری از مواد معدنی آب را حذف می کنند، در حالی که ممکن است برخی مصرف کنندگان با وچود نیاز به این نوع دستگاه ها تمایل داشته باشند میزان بیشتری از مواد معدنی در آب تولیدی دستگاه وجود داشته باشد. اولین راه برای این کار استفاده از شیر میکسری است که روی اکثر این دستگاه ها تعبیه شده است. ولی راه دومی که برخی تولید کنندگان استفاده نموده اند برای کسانی که نمی خواهند از شیر میکسر استفاده کنند، افزودن فیلتر مینرال بر روی سیستم اولیه RO که 5 فیلتره است می باشد. در استفاده از فیلتر های تصفیه آب مسلما مواد تشکیل دهنده و کیفیت این مواد ، جنس پوسته و کلا مواد اولیه ، استاندارد های آن و شرکت تولید کننده بسیار مهم است که باید قبل از مصرف در مورد آن بررسی های لازم انجام شود.
معمولا فیلتر هایی که روی سیستم اولیه RO پنج فیلتره توسط برخی تولید کنندگان خارجی اضافه میشوند عبارتند از:
Mineral Filters
Infra-Red Filters
Alkaline Filters
Deionization (DI) filters
Ultraviolet Lights

در مورد سوال دوم: تغییر زیاد دما منجرب خطا در نمایش TDS میشود. (احتمالا دمای مناسب برای اندازه گیری TDS آب، دمای 25 درجه سانتیگراد است) جهت مقایسه میزان TDS آب های مختلف بهتر است این مقایسه و اندازه گیری در شرایط یکسان از نظر دمایی انجام شود.
تاريخ سوال : ۱۳۹۳/۸/۵
تاريخ پاسخ : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱